Familjen ❤️




Frukosten intogs ute i matsalen idag. Jag gick dit med mitt gåbord och satt där med 80-åriga söta tanter och farbröder.
Det roligaste idag var givetvis att familjen kom och hälsade på mig. Så saknade och efterlängtade. ❤️
Men jag gläds även över att de sänkte min eda (smärtlindringen) till hälften av vad jag haft innan. Och nu har det gått ca 10 timmar och det funkar hittintills. Så glad för det. För den måste bort innan jag får åka hem.
Innan mina älskade ❤️ åkte hem nu vid halv åtta hjälpte de mig att gå runt hela avdelningen. 140 meter är det någon som mätt upp det till.
Sedan hjälpte de mig att fixa mig för att kunna lägga mig. Så nöjd och glad för denna dagen. För mina framsteg.
Men inte nog med det, vi har fikat riktigt gofika idag. Den godaste fika som finns!! ⭐️
Evelina och David. Jag är så glad för vår nya vänskap. För visst är det fantastiskt med människor som bryr sig om en, på riktigt. Och när man kan dela sjukdomshistorier, eget företag, hundliv, barn eller vad som helst och deras barn bryr sig om mig, ber för mig varje kväll och undrar hur det är med mig. Alltså finner inga ord. Men det är kärlek. Och jag är tacksam, så oerhört tacksam.❤️❤️❤️ Jag längtar efter att få krama om hela er familj!
Självklart är jag lika glad och tacksam för alla andra som hört av sig. Jag har försökt svara alla men kan mycket möjligt missat någon och det är inte med min mening.
Tyvärr är det lite krångligt att svara på mailen ni skickar från bloggen, så jag tar på skämskudden att ni inte fått svar där, men jag har läst vartenda ett av dem och skickar här ett stort TACK för alla era kärleksfulla kommentarer. ❤️
Nu säger vi godnatt och så får vi se vad morgondagen har att erbjuda.
Kram ❤️

Kommentera gärna:
-
Monica •
14 april 2019 09:39:04
Vi sänder kramar till dig o de dina. Vi knäpper våra händer och ber för er! ❤️
-
Annelie •
14 april 2019 06:42:02
Fantastiskt att se dig på benen! Vi gläder oss med dig och fortsätter be ❤️
-
Britt •
13 april 2019 23:23:14
Härligt att se dig uppe. Familjen är nog den största smärtlindringen. Hoppas du sussar gott inatt. ❤️
-
Pernilla •
13 april 2019 20:53:38
Du är en riktig kämpe.❤️Så roligt se dig på bilden att du står och gå.❤️❤️❤️
Senaste inlägg
Senaste kommentarer
-
Jennifer » Snart ny behandling : ”Va vi tänker på dig Annelie och din familj❤️ Speciellt när man vill ta foton och..”
-
Marie » Snart ny behandling : ”Jag finner inga ord, jag hoppas verkligen att den nya cytostatikabehandlingen ta..”
-
Monica johansson » Snart ny behandling : ”Annelie jag tänker och ber för dej/er varje gång jag talar med vår Gud . Trots a..”
-
Elisabeth och Jesper lomom » Snart ny behandling : ”Hej Annelie! Du, Sven och barnen finns ofta i våra tankar och böner. Vi ber att ..”
-
Ann » Snart ny behandling : ”Du och familjen finns oxå i mina tankar och böner. Gud omsluter er på alla sidor”
Bloggarkiv
- ► 2020 (3)
- ► 2019 (94)
- ► 2018 (21)
-
►
2017 (19)
-
►
september (11)
- Bröllopsfotografering Hakarps kyrka - Brunnstorp
- Trädgårdsbröllop i Jönköping - Järstorps kyrka
- Bröllopsfotografering Visingsö
- Bröllopsfotografering Svenarums kyrka, vaggeryd
- Bröllopsfotografering Sandseryds kyrka - Domsand, Jönköping
- Bröllopsfotografering Ökna kyrka, Vetlanda
- Bröllopsfotografering Norra Sandsjö
- ► augusti (6)
- ► juli (1)
- ► januari (1)
-
►
september (11)
- ► 2016 (28)
- ► 2015 (31)
- ► 2014 (108)
- ► 2013 (235)
- ► 2012 (151)
Länkar
Etikettmoln
fotobok familj bröllopsmässa kreta hästfotografering gamla stan familjemys dop jönköping boudoirfotografering baby presentkort morgongåva vinn fotografering julklappstips smultronleden brudpar lindas tårtor trash the dress hovslätt produkter brud brudgum nyfödd barcelona utomhusfotografering erbjudande fotografering sagan fotografering förberedelser bröllop bröllopsfest bröllopsfotograf vigsel gravidfotografering nyföddfotografering studiofotografering bildspel bröllopsfotografering bröllop barnfotografering studio fotografering nässjö familjefotografering syskonfotografering barn fotografering forserum newborn ettårsfotografering porträttfotografering gravid semester julkort julkortsfotografering 1-års fotografering natur mäklarfotografering tävling järstorp brudnäbb smash the cake möhippa tårta boudoir lekeryd chania recept huskvarna vättern bröllop, bröllopsfest, vigsel, bröllopsporträtt, f par rosariet grekland årsresumé lussebullar eksjö produktfotografering